Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 08.JPG

Menu:

Menu:

GPS

49.516741, 21.134624

 

N 49°26'29", E 21°10'21"

Wir sprechen deutsch!

Haben Sie eine Frage?
Tel.: +48 509 946 010 
oder e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Urlop z psem

Gościmy:

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas:

00624844

Czas: 2017-10-19 23:39:32

Facebook

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce ma aż 1500 km długości, wśród wszystkich znajdujących się na nim zabytkowych obiektów na szczególną uwagę zasługuje grupa drewnianych świątyń. Zaraz po norweskich kościołach klepkowych jest to najstarsze skupisko drewnianych świątyń w Europie (część z nich pochodzi z XIV wieku). Budowane były w charakterystyczny sposób przy użyciu konstrukcji zrębowej.

Wyróżnione przez UNESCO świątynie to m.in: kościoły św. Michała Archanioła w Binarowej i Wszystkich Świętych w Bliznem, których szczególną wartością są wewnętrzne polichromie i cenne wyposażenie. Pozostałymi świątyniami wpisanymi na Listę UNESCO są: kościół Wniebowzięcia NMP w Haczowie (największa gotycka, drewniana świątynia w Europie), kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej oraz kościół Św. Filipa i Jakuba w Sękowej (nazywany Perłą Beskidu Niskiego, w opinii wielu jest to najpiękniejszy kościół drewniany w Małopolsce).

Odwiedzając i nocując w Uściu Gorlickim warto odwiedzić znajdującą się tutaj cerkiew pw. św. Paraskewy. Św. Paraskewa jest opiekunką ogniska domowego, życia i szczęścia rodzinnego, młodych dziewcząt i przyszłych mężatek, a według wierzeń ludowych patronuje również pracom typowo kobiecym i polowym.

Drukuj

Wypoczywając  na OAZIE można wybrać się na wycieczkę do Krzywej, gdzie znajduje się park linowy. Wkomponowany w krajobraz i zamontowany na drzewach stanowi świetna formę rozrywki dla całej rodziny - ale też dla wszystkich tych, którzy poszukują nowych wrażeń z dużą dozą adrenaliny i chcą w aktywny sposób spędzać swój wolny czas. Park linowy w Krzywej oferuje 3 zróżnicowane pod względem trudności specjalnie przygotowane trasy - łatwe, średnie i trudne. Każdy wczasowicz korzystający z noclegu w Beskidach znajdzie coś dla siebie! Uśmiech

Odległość z Uście Gorlickie OAZA CAMP do Krzywa Park linowy w Krzywej wynosi ok. 25km, przybliżony czas jazdy ok. 35min. 

 

Drukuj